Tel : +90 216 341 70 70
Faks : +90 216 341 70 99
E-mail : edison@edison.com.tr

Hakkımızda

Edison Endüstriyel Elektrik Tedarik Ltd. Şti. kurulurken aklımızda tek bir konu vardı. Dakik, müsteri odaklı hizmet ve en uygun fiyat... Endüstriyel tedarik konusunda yüzlerce firma varken aynı zamanda çok önemli bir eksik bulunmaktaydı. Türk Sanayi’nin ihtiyaç duyduğu, profesyonel çalısan, verdiği sözün arkasında, hem mühendislik hem de hizmet (Müsteri iliskileri, lojistik vb.) konularına vakıf bir tedarikçi. Yola heyecanla ve en basından profesyonel düsünerek koyulduk. Yılların verdiği mühendislik ve ticaret bilgimizi Türk Sanayi’nin hizmetine sunduk. Edison olarak ana faaliyet alanlarımız su sekilde sıralanabilir:

Elektrikli Isı İzleme (Heat Tracing): HTS GLOBAL / ALMANYA, BRISKHEAT / ABD

Endüstriyel veya konut alanlarında boruların, tankların, enstrümanların, vana ve pompa gibi elemanların, çatı ve oluk sistemlerinin, zeminin, ısıtılması uygulamalarında proje hazırlanması, malzeme temini, montajı ve sistem bakımı. Varil Isıtıcı temini (Drum Heater - Varil tipi ve Belt Heater – Kemer Tipi).

Basınç ve Sıcaklık Ölçerler: ASHCROFT / ALMANYA

Endüstriyel alanlarda, proseslerin basınç ve sıcaklığının gözlenmesi için kullanılan tüm enstrümanların (Basınç ve Sıcaklık Ölçerler, Anahtarlar, Transmitterler ve ilgili aksesuarlar) temini, ilgili mühendislik çalısmasının yapılması.

Kablo Koruma ve Tasıma Sistemleri: RTA / İTALYA, WHEATLAND TUBE COMPANY / ABD, BLİSS / TAİWAN

Endüstriyel veya konut alanlarında elektrik sistemlerinin daha sağlıklı olabilmesi için kullanılan ve asağıda listelenen malzemelerin satısı, ilgili konularda proje hazırlanması:

• EMT (Electrical Metallic Tubing – Dahili ortamlarda, konutlarda, çok katlı binalarda ve sıva üstü tesisatta kullanılır).
• IMC (Intermediate Metallic Conduit – Harici ortamlarda, endüstriyel tesislerde kullanılır).
• RSC (Rigid Steel Conduit – ATEX (Avrupa Ex-Proof Standardı), FM (ABD ve Kanada Ex- Proof Standardı) sertifikalı, et kalınlığı en yüksek kablo koruma boruları, rafinerilerde, dolum istasyonları ve benzeri patlama riski tasıyan tesislerde kullanılır.
• Spiral Boru (Flexible Conduit), düz boruların kullanılamayacağı yerlerde kullanılır. Kullanılacak yerin durumuna göre ilgili özellikte ürün seçilerek uygulama yapılır.
• Tüm ürünlerin bağlantı parçaları, aksesuarları.

Enstrüman ve Termokupl Kabloları: BELDEN / ABD, ORION / ABD, LEONİ KERPEN / ALMANYA

Enstrüman, Termokupl ve özel kabloların temini, ilgili mühendislik çalısmasının yapılması.

Ex-Proof Malzemeler: ROSE SYSTEMTECHNİK / ALMANYA

Patlama ihtimali olan alanlarda kullanılmak üzere ATEX (Avrupa Ex-Proof Standardı), FM (ABD ve Kanada Ex-Proof Standardı) veya TSE sertifikalı Ex-Proof özellikli malzemelerin temini, konuyla ilgili mühendislik çalısmasının yapılması.